Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 58 informacji. Wszystkie poniżej.

Mniej wódki w wódce »
Tekst opublikowany 2011-10-31, opracowanie MenStream.pl
Znany producent alkoholi dyskretnie zmniejszył moc popularnych trunków. Cenę pozostawił taką samą. Mało wnikliwy konsument nawet się nie zorientuje, że płaci tyle samo za nieco inny produkt.

Wieści z Komitetów Regionów »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie SP
Ostatnia sesja plenarna Komitetów Regionów odbyła się równocześnie z trwającymi w październiku w Brukseli Open Days 2011. Tematem sesji były działania lokalne i regionalne względem polityka spójności i priorytetów polskiej prezydencji.

Gryf dla Radwanic »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie SP
To konkurs nie tylko dla firm, ale również dla samorządów. Kapituła konkursu wyróżniła 9 instytucji - m. in., Dolnośląskie Centrum Onkologii, KGHM Metraco SA i gminę wiejską Radwanice.

7 mln dla Szklar Dolnych »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie Mirosława Myrna-Kudryk
W ramach III naboru wniosków na działanie „Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa przez scalanie gruntów” powiat polkowicki otrzymał prawie 7 mln zł. To najwyższa kwota, jaką urząd marszałkowski przeznaczył na zadania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

Zjazd OSP »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie Krzysztof Halla
22 października w miejscowości Sucha Górna odbył się Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Polkowicach.

Pożar w kominie »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie Krzysztof Halla
25 października do PSK w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze komina w miejscowości Grodowiec.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, w tym również do Kina 5D, zaproszenia na koncerty światowej sławy gwiazd i książki - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać smsa.

Karta bezstykowa w co czwartym portfelu »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Na koniec trzeciego kwartału liczba kart zbliżeniowych w bankach komercyjnych przekroczyła 7,6 mln sztuk – wynika z szacunków Open Finance. Niedługo co czwarta karta na rynku będzie wydana w nowej technologii.

Nastolatek w meandrach prawa »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie red
Około 80 proc. przestępczości nieletnich stanowią: kradzieże, włamania, bójki, pobicia oraz przestępstwa narkotykowe. Przeciętny nastolatek z takimi sytuacjami spotyka się na co dzień i bardzo często nie wie, jak na nie zareagować. Dlatego już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci prawa.

Zaginął przyszły psi ratownik »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Oprac. TOW
20 października wieczorem w Jaszkotlu koło Wrocławia zaginęła 4-miesięczna czarna suczka owczarka staroniemieckiego, długowłosa.
Zdjęć: 1  

Szybkoobrotowi stróże prawa »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie red.
Kilkunastu uczestników zamieszek po meczu żużlowym w Zielonej Górze już usłyszało zarzuty. Niszczenie policyjnych samochodów i wiat przystankowych z pewnością będzie ich drogo kosztowało. Zostali zidentyfikowani na podstawie zapisu z monitoringu miejskiego. Teraz zapłacą i będą ukarani. Dzięki takim sytuacjom uliczne kamery nie budzą już kontrowersji. Niestety w wielu miastach monitoring jest ślepy, co najmniej na jedno oko.

Ćwiczą przed wielkimi manewrami  »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Krzysztof Halla
Od 17 do 19 października na polkowickich gliniankach odbyły się trzydniowe ćwiczenia z ratownictwa wodnego.

Niemowlę oznacza spiralę długów? »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie kruk
Koszt wyprawki dla noworodka kilkukrotnie przekracza wartość 1000 zł, które otrzymują świeżo upieczeni rodzice w ramach becikowego. Wiele par nie stać na taki wydatek i dlatego decydują się na zaciągnięcie pożyczki gotówkowej, aby móc kupić niezbędne rzeczy dla maluszka. Warto dobrze przeanalizować budżet domowy przed pojawieniem się dziecka na świecie, gdyż nasze wydatki znacznie wzrosną i szybko może okazać się, że nie stać nas na spłacanie rat.

Poznaj Grecję od podszewki »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie red
Za oknem szaro i brzydko, a Polkowickie Centrum Animacji, na przekór jesiennej aurze, zaprasza nas do słonecznej i ciepłej Grecji. I to dosłownie! Już 2 listopada rusza w Polkowicach festiwal „Miedziowe Spotkania z... Kulturą Grecką”, a wśród osób, które wezmą w nim udział, rozlosowana zostanie dwuosobowa wycieczka na jedną z greckich wysp.

Dom z zieloną flagą »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie SP
Podczas X Ogólnopolskiej Konferencji Programu Szkoły dla Ekorozwoju Dom Wczasów Dziecięcych jako placówka oświatowa otrzymał międzynarodowy tytuł „Zielonej Flagi”.

Do 10 lat za CB radio »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie Opr. aw
Włamali się w nocy do samochodu i ukradli CB radio. Gdyby nie szybka reakcja świata, zapewne uszłoby im to na sucho.

Sprzedawał narkotyki »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie Opr. aw
W jednym z mieszkań w Polkowicach policjanci znaleźli 140 porcji marihuany. Właściciel "tej hurtowni" odpowie przed sądem.

Turecka przegrana »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie interia.pl
Koszykarki CCC Polkowice przegrały w Stambule z Fenerbahce 66:86 (19:24, 19:22, 15:23, 13:17) w meczu drugiej kolejki grupy B Euroligi.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie red
Mamy dla czytelników bilety do wrocławskich kin, na koncerty zarówno klubowe, jak i w filharmonii oraz książkę - możesz je otrzymać, wysyłając smsa.

OtoPasaż – wejdź w nowy wymiar ogłoszeń »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie red
Właśnie wystartował odnowiony serwis ogłoszeń drobnych OtoPasaz.pl. Skierowany głównie do mieszkańców miast i gmin na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Nie daj się chorobie »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie red
Jesień to pora wzmożonych zachorowań. Załamanie pogody sprzyja infekcjom bakteryjnym, które często skutecznie zwalczyć można jedynie przyjmując antybiotyki. Jak postępować, jeśli już złapaliśmy infekcję i co robić, aby ustrzec się choroby? Oto 5 praktycznych „jesiennych” rad.

Baka zaśpiewa Wysockiego »
Tekst opublikowany 2011-10-18, opracowanie Opr. aw
II Jesienne Spotkania Teatralne powoli zbliżają się do końca. Ostatnim ich akcentem będzie koncert piosenek Włodzimierza Wysockiego. Projekt Volodia, z gościnnym udziałem Mirosława Baki, wystąpi już w środę w polkowickim Kinie.

Ogień wśród materiałów wybuchowych »
Tekst opublikowany 2011-10-18, opracowanie Krzysztof Halla
15 października na terenie byłego składu materiałów wybuchowych w okolicach Biedrzychowej odbyły się ćwiczenia jednostek OSP z terenu gminy Polkowice.

Man dla Grębocic »
Tekst opublikowany 2011-10-18, opracowanie Krzysztof Halla
Do Grębocic trafił nowy średni pojazd ratowniczo gaśniczy MAN zabudowany przez kielecką firmę Stolarczyk.

Zabawa za 10 tys. zł »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie Opr. aw
Czy dwóch chłopców podczas zabawy może spowodować szkody na 10 tys. zł? Polkowicki przykład pokazał, że jak najbardziej.

Autokar zderzył się ze Scanią »
Tekst opublikowany 2011-10-16, opracowanie Krzysztof Halla
14 października po godzinie 20 na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 3 z ulicą Kopalnianą w Polkowicach doszło do zderzenia pojazdu ciężarowego Scania z autokarem relacji Zielona Góra - Wrocław.

Nocna zmiana bluesa »
Tekst opublikowany 2011-10-14, opracowanie red
Prawdziwy bluesowy maraton czeka wszystkich wielbicieli dobrej muzyki, którzy 28 października wybiorą się do polkowickiego Kina. Wystąpią dwa lokalne zespoły, a gwiazdą wieczoru będzie Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa.

Klasyczne wnętrza zawsze na czasie »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Intro Media
Tradycyjne rozwiązania nigdy się nie starzeją. Czas płynie, a one wciąż zachęcają, aby podjąć z nimi inspirujący dialog. Są uniwersalne i z powodzeniem sprawdzą się zarówno w przestronnych, jak i niewielkich pomieszczeniach.

Polacy ogarnięci ogrodowym szaleństwem »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie ComPress S.A.
Ponad 30% Polaków przyznaje, że jest na bieżąco z najnowszymi trendami ogrodniczymi. Na kosiarki, rośliny ozdobne, altany wydajemy coraz więcej pieniędzy. Ogród to oprócz miejsca na relaks także dobra inwestycja. Jak wynika z Globalnego Raportu Ogrodniczego 2011, stworzonego na zlecenie firmy Husqvarna – dobrze utrzymany ogród może zwiększyć rynkową wartość nieruchomości nawet o 18%.

Mieszkania: Spadek cen nabiera tempa »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Wrześniowy odczyt indeksu cen transakcyjnych mieszkań w porównaniu z ubiegłym miesiącem był niższy o niemal 1,4 proc., po raz kolejny osiągając nowy minimalny poziom w jego blisko czteroletniej historii.

Jesień w ogrodzie - eksplozja kolorów! »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie ComPress S.A.
Miłośnicy owoców mogę cieszyć się smakiem świeżo zerwanych jabłek prosto z drzewa już od sierpnia, a za chwilę tęczowe barwy spadających liści zagwarantują niezapomniany widok zmęczonym ogrodnikom już w październiku. Z czasem te różnobarwne liście wokół domu i ogrodu mogą stać się irytujące. Trzeba się ich pozbyć! Aby w szybki sposób usunąć gór liści z trawnika GARDENA proponuję nowe, praktyczne i poręczne narzędzia z serii combisystem. Również zbieranie jabłek nigdy nie było takie proste…

Na piastowskim szlaku »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie SP
Bagaż pięknych wspomnień, niezapomnianych przeżyć i ….. nowych umiejętności przywieźli z wycieczki „Szlakiem Piastowskim” wychowankowie Placówki Socjalizacyjnej „Skarbek” z Polkowic.

Między nami sąsiadami »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Relacje z sąsiadami to nieodłączny element mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Coraz częściej koncentrujemy się na własnych sprawach, nie mając pojęcia, kto żyje tuż za ścianą. Czasem jednak trudno uniknąć konfrontacji. Jak powinno wyglądać wspólne życie pod jednym dachem?

Wystąpi Teatr Tańca »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie red
Caffè Latte to jeszcze kawa, czy już tylko mleczny napój zaprawiony odrobiną kawy, a może rodzaj deseru? Tak jak nawet najlepsi bariści mają kłopoty z określeniem, czym tak naprawdę jest caffè latte, tak krytycy teatralni głowili się, do jakiego gatunku można zaklasyfikować przedstawienie pod tym samym tytułem, przygotowane przez Teatr Dada von Bzdülöw i duet muzyczny SzaZa.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie red
Bilety do kin, na koncerty w klubach i we Wrocławskiej Filharmonii - to wszystko może być Twoje, wystarczy wysłać smsa.

Cztery sposoby na niższą ratę »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kredyt hipoteczny zaciągamy na wiele lat, ale nie znaczy to, że w trakcie spłaty nie może być on elastyczny. Ze zbyt wysoką ratą można sobie poradzić, trzeba tylko wiedzieć jak.

Historia moją pasją i przygodą  »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie Justyna Wojciechowska
Czy historia może być pasją i przygodą? Na te pytanie odpowiedzą osoby, które z historią związały większą część swojego życia, osoby dla których poszukiwanie reliktów przeszłości i odkrywanie tajemnic II wojny światowej stały się pasją i wyzwaniem.

Kawowy savoir vivre »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie red
O sposobach przygotowania kawy napisano niejedną książkę. Ten kojarzony ze słoneczną Italią napój, ma swoich zwolenników na całym świecie. Dzięki temu włoska „mała czarna” doczekała się wielu odmian. Jednak jedna rzecz pozostaje niezmienna - zasady jej podawania.

Jak dbać o okulary jesienią? »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie Agencja inPlus PR
Za oknami jesień, czas długich wieczorów i zmiennej pogody. To także trudny czas dla okularników i ich okularów. Wiedzą oni doskonale, że zaparowania, zabrudzenie czy zarysowanie na powierzchni szkieł bardzo negatywnie wpływają na komfort widzenia. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że wiele z podejmowanych prób czyszczenia niszczy szkła i oprawki. O czym powinniśmy pamiętać, chcąc zapewnić okularom jak najdłuższą trwałość?

Każdy bank inaczej policzy zdolność kredytową  »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Ile uda się pożyczyć na mieszkanie zależy od grubości portfela, ale także od banku. Instytucje potrafią mocno różnić się w podejściu do zdolności kredytowej. Gdy jedna pożyczy 300 tys. zł przy 3,3 tys. zł dochodów netto, inna oczekuje 10 tys. zł pensji.

Niezwykłe love story »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie Opr. aw
Tego tekstu, z obawy przed skandalem, nie chciał wystawić żaden teatr w Rosji. A oni się odważyli. Wrocławski Teatr Ad Spectatores pokaże w Polkowicach „Gay love story”- spektakl zrealizowany na podstawie fragmentów rozmów z rosyjskich internetowych czatów.

Pożar taśmociągu na terenie kopalni  »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie Krzysztof Halla
9 października po godzinie 9 do PSK w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze taśmociągu na terenie kopalni Polkowice Główne.

Najechał na tył »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie Krzysztof Halla
8 października po godzinie 17 do CPR w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 3 z ul. Chocianowską w Polkowicach.

Polacy w Afganistanie głosowali »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie opr. HB
W 9 obwodowych komisjach wyborczych w Afganistanie, żołnierze i cywilni pracownicy wojska pełniący służbę w strukturach Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW) wzięli udział w wyborach do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej.

Polityk godny zaufania? Niekoniecznie dla banku… »
Tekst opublikowany 2011-10-09, opracowanie BrandScope
Zaufanie do polityków weryfikują nie tylko wyborcy. Osoby publiczne są też oceniane przez banki. Czy rozpoznawalność może jednak pomóc na rynku usług finansowych? Nie ma żadnej taryfy ulgowej. Starającego się o kredyt polityka obowiązują te same kryteria, co każdego innego klienta – sprawdzili doradcy finansowi Aspiro.

Deweloperzy szukają klientów »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Zmiany w przepisach prawa, niepewna sytuacja gospodarcza, różne grupy docelowe czy wreszcie możliwości i potrzeby budowlane polskich miast. To tylko część czynników, które muszą brać pod uwagę deweloperzy, myśląc o przyszłych korzyściach z realizowanych inwestycji mieszkaniowych.

Wystąpi Teatr Kana »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie Opr. aw
II Jesienne Spotkania Teatralne są już na półmetku, ale wcale nie zwalniają tempa. Kolejny spektakl w ramach festiwalu już w najbliższą sobotę. Teatr Kana ze Szczecina zaprezentuje spektakl „Lailonia”.

Groźne zderzenie na Kopalnianej »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie Krzysztof Halla
6 października po godzinie 13 do CPR w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 3 z ul. Kopalnianą w Polkowicach.

Zadymione przedszkole  »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie Krzysztof Halla
Od 3 do 5 października strażacy z JRG Polkowice oraz OSP z gminy Polkowice przeprowadzili trzydniowe ćwiczenia ratowniczo gaśnicze na terenie nowego przedszkola przy ul. Hubala w Polkowicach.

''Zegary Śmierci'' ostrzegają »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie Opr. aw
Akcja Zegary Śmierci, prowadzona w ramach Kampanii Drogi Zaufania realizowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrada dotarła na Dolny Śląsk.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie red
Bilety na koncerty do Łykendu, bilety do wrocławskich kin i książkę - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać tylko smsa.

Ojciec-pedofil stanie przed sądem »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie Oprac. TOW
Lubińska prokuratura we wrześniu br. oskarżyła 45-letniego mieszkańca Polkowic o molestowanie seksualne swoich małoletnich córek w wieku 4 i 5 lat, znęcanie się nad rodziną oraz groźby pod adresem żony.

Cała prawda o miłości »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Opr. aw
Jaki wpływ ma cellulit na relacje damsko-męskie? Czy kobieta niosąca siatki z kapustą może być pociągająca? Na te pytania, ironicznie i z przymrużeniem oka, odpowiedzą twórcy spektaklu „Mdłość, Mniezłość, Miłość”, który już 4 października zostanie wystawiony w Polkowicach w ramach II Jesiennych Spotkań Teatralnych.

Po co nam Partnerstwa Lokalne? »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Opr. aw
Partnerstwa lokalne są jedną z najlepszych metod aktywizacji, a w ich ramach podejmowanie są działania mające na celu ożywienie gospodarcze i społeczne naszych małych ojczyzn. O partnerstwach będziemy rozmawiać na zbliżającym się Forum Partnerstw Lokalnych.

1,5 mld na kwiaty, telewizory i kalesony »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Jacek Gratkiewicz, money.pl
Wydatki Kancelarii Sejmu w 2012 roku wyniosą 412 milionów złotych, to o 5 procent mniej niż w tym roku, kiedy wydano ponad 430 milionów. Money.pl postanowił sprawdzić budżet Sejmu w latach 2008-2011 i rozliczyć, na co zostały wydane te pieniądze. 30 hełmów ochronnych za 24 tysiące złotych, to tylko jeden z wielu ciekawych wydatków.

Kolizja w Biedrzychowej »
Tekst opublikowany 2011-10-02, opracowanie Krzysztof Halla
2 października po godzinie 14 do CPR w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym za miejscowością Biedrzychowa na "trójce".

Zawał skał w ZG Rudna »
Tekst opublikowany 2011-10-02, opracowanie Krzysztof Halla
1 października o godzinie 2.20 nastąpił samoistny zawał skał stropowych, który przysypał dwóch górników.

Pożar w stodole »
Tekst opublikowany 2011-10-02, opracowanie Krzysztof Halla
30 września przed godziną 13 do PSK w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze słomy w budynku gospodarczym na ul. Krokusowej w Polkowicach.

Dzisiaj
Wtorek 14 lipca 2020
Imieniny
Kamili, Kamila, Marcelego

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoPolkowice.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl