Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Polkowice
Gadżety reklamowe - małe przedmioty, duży marketing

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Reklama własnej firmy i produktów to nie tylko ogromne billboardy i śnieżnobiałe uśmiechy emanujące z ekranów telewizorów. O ile taka forma jest najbardziej przebojowa, to równie skuteczne może okazać się odpowiednie dobranie firmowych gadżetów. Dlaczego małe przedmioty z logo firmy mogą mieć duży wpływ na jej produktywność i popularność?
Gadżety reklamowe - małe przedmioty, duży marketing

Gadżety - dlaczego je lubimy?

Gadżety reklamowe to jeden z najbardziej popularnych i sprawdzonych nośników informacji o firmie. Najczęściej są to małe przedmioty codziennego użytku, na których znajduje się nazwa firmy i kilka informacji na temat zakresu jej działań lub rodzaju oferowanych produktów. Nieduży wymiar nie jest przypadkowy - mają to być rzeczy, które łatwo trzyma się w dłoni, są nienachalne i przede wszystkim przydatne. Najbardziej popularnym gadżetami są długopisy. Siłą rzeczy zawsze się przydają, a jeżeli weźmie się je w dłonie to nie sposób przeoczyć umieszczonej na nich nazwy lub loga. Nie, to nie jest tak, że ktoś bierze do ręki długopis i po przeczytaniu nazwy myśli: "Ciekawa nazwa, sprawdzę cóż to za firma". Tu tak naprawdę działa psychologia. Długopis to przedmiot, który lubi się gubić, a potrzebny jest zawsze.

Jeżeli ktoś ma do czynienia z przedmiotem, który jest przydatny i niezbędny to podświadomie będzie go pozytywnie kojarzył z nazwą firmy. Świadomie, można temu zaprzeczać, natomiast pod względem psychologii i podświadomości, tak właśnie się dzieje. Nie dziwi więc fakt, że najczęstsze reklamowe gadżety to kubki, długopisy, zegarki, kalendarze, notesy, notatniki czy planery. Inną sprawą pozytywnego wydźwięku gadżetów reklamowych jest po prostu to, że są one za darmo. Tu również działa pewne zagranie psychologiczne - ktoś kto otrzymał za darmo jakiś przydatny przedmiot, bez względu na jego wartość czuje się zobowiązany do swego rodzaju rewanżu, choćby bliższego sprawdzenia oferty lub bardziej przychylnej rozmowy z konsultantem. 

Aby być na bieżąco... 

Oczywiście, trzeba podążać za trendami i duchem czasu. Dziś bardzo popularnymi gadżetami są powerbanki, pendrivy, torby na laptopa czy słuchawki. Często rolę gadżetów pełnią pełnowartościowe produkty firmy - o ile daną firmę na to stać, to jest to bardzo korzystny zabieg, który w przyszłości przynosi wysokie efekty. Inną stroną medalu jest fakt, że firmy bardzo często wybierają gadżety, które mają niską jakość wykonania.

Przykładów takich jak choćby odkurzacz samochodowy, który nie działa lub tylko wytwarza dźwięk można mnożyć w nieskończoność. Firmowy przedmiot promocyjny powinien być więc mały, zgrabny, przydatny i w miarę możliwości trwały. Jeżeli będzie to popularnie zwana "tandeta", to potencjalni klienci tak będą odbierać wizerunek świadczonych przez przedsiębiorstwo usług. Trzeba również pamiętać o tym, że w większości przypadków gadżety produkowane i dostarczane są przez firmy zewnętrzne, np. firmę Reklamowe24 - gadzety-reklamowe.com

Produkty i gadżety firmowe w bardzo skuteczny sposób mogą zareklamować daną działalność. Jest to platforma, która dociera do ludzi w bardziej namacalny i bezpośredni sposób niż reklama w telewizji. Dobór i rodzaj przedmiotów to tak naprawdę kwestia wyobraźni. Największą popularnością cieszą się produkty uniwersalne, funkcjonalne i takie, które często się gubią - tak, aby każdy mógł odetchnąć z ulgą kiedy w kryzysowej sytuacji może sięgnąć po otrzymanego od przedstawiciela firmy pendriva, zegarek, powerbank czy jakże popularny długopis.  


MRo © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl