Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Studentka PWr mistrzynią uniwersjady

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Zuzanna Jasińska wywalczyła złoty medal w wioślarstwie podczas Uniwersjady w Chengdu. Studentka Wydziału Informatyki i Telekomunikacji wygrała rywalizację w konkurencji jedynek wagi lekkiej na dystansie 2000 metrów.

Już w czwartkowych eliminacjach Zuzanna Jasińska nie tylko zwyciężyła w swoim biegu eliminacyjnym, ale też uzyskała najlepszych czas ze wszystkich zawodniczek. Podczas finału rozegranego w niedzielę ponownie okazała się bezkonkurencyjna, prowadziła od startu do mety i ostatecznie z czasem 7:43.31 zdobyła złoty medal. Drugie miejsce wywalczyła Włoszka Elena Sali (7:47.84), a trzecie Niemka Julia Tertunte (7:50.42).

To nie pierwszy sukces naszej studentki. Zuzanna Jasińska w 2022 r. zdobyła m.in. złoty medal mistrzostw Polski seniorek w konkurencji jedynek wagi lekkiej oraz pierwsze miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w wioślarstwie rozegranych w belgijskim Hazewinkel. Startowała tam w konkurencji dwójki podwójnej wagi lekkiej.

W tym roku w maju zdobyła złoto Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie, startując w kategorii jedynek kobiet. Jest też zwyciężczynią trzeciej edycji plebiscytu na Najlepszego Sportowca 2022 roku na PWr.