Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Polkowice
Derby dla Górnika

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Ponad pół tysiąca kibiców z Polkowic i blisko dwieście zagorzałych fanów z Głogowa oglądało dziś derbowy pojedynek Górnika z Chrobrym. Po ostatnim gwizdku sędziego cieszyli się jednak ci pierwsi.

Zdecydowanym faworytem lokalnych "grand derby" byli gospodarze. To Górnik Polkowice przewodzi ligowej tabeli, to polkowiczanie w rundzie jesiennej pokonali przecież Chrobrego w Głogowie 4:0. Na derbowe spotkanie przybyło prawie dwieście najwierniejszych szalikowców Chrobrego.

Gospodarze od pierwszych minut narzucili swój styl gry. Bramka dla Górnika wisiała w powietrzu. W 31 min. na listę strzelców wpisał się Wojciech Olszowiak. Po strzelonym golu górnicy postanowili pójść za ciosem i jeszcze do przerwy kilkakrotnie zagrozili bramce Chrobrego.

Po sześciu minutach od wznowienia gry polkowiczanie prowadzili już 2:0. Tym razem golkipera gości pokonał Zbigniew Grzybowski. Czarno - zieloni wygrali pewnie i zasłużenie umacniając się na fotelu lidera III ligi z dorobkiem 67 punktów.

źródło:ksgornik.com.pl