Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Polkowice
Rosną nam następcy Fibaka

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Młodzi adepci tenisa ziemnego ze Stowarzyszenia Tenisa Ziemnego w Polkowicach odnieśli ostatnio spektakularne sukcesy.

Zarówno Kacper Lemiesz jak i Amadeusz Bartoszek zakwalifikowali się do mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych. Obaj chłopcy swoje sukcesy odnieśli na początku Nowego Roku.

12-latek Kacper Lemiesz od 5 do 9 stycznia uczestniczył w Turnieju Super Serii w Chorzowie. Polkowiczanin pokonał w tych niezwykle prestiżowych zawodach między innymi zawodnika zajmującego w krajowym rankingu 14.pozycję. Sam Kacper plasuje się obecnie na 44. pozycji, a w ciągu ostatniego roku awansował o ponad 150 miejsc, co jest wydarzeniem bez precedensu w całej historii polkowickiego tenisa ziemnego.

W Chorzowie Kacprowi, który, by w ogóle dostać się do tego turnieju musiał najpierw przejść eliminacje, udało się pokonać trzech przeciwników. Uległ dopiero w walce o ćwierćfinał późniejszemu zwycięzcy. Bardzo dobra postawa zaowocowała prawem do startu w eliminacjach do mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, które odbędą się w Sopocie w dniach 22-27 stycznia. W tej najważniejszej w całym roku imprezie weźmie udział 32 zawodników - 24 z listy rankingowej oraz osiem osób z kwalifikacji. Mamy nadzieję, że w tej ósemce znajdzie się Kacper, choć już sam fakt zakwalifikowania się do eliminacji to wielki sukces. Dotychczas z polkowickiego Stowarzyszenia Tenisa Ziemnego tylko Konradowi Piskórzowi udał się osiągnąć równie duży sukces.

- Osiągnięcie Kacpra jest tym większe, że w tym roku po raz pierwszy startuje on w zawodach rozgrywanych w hali - mówi Zbigniew Lemiesz, ojciec, a jednocześnie trener Kacpra.

Amadeusz Bartoszek (z lewej) i Kacper Lemiesz

Równie spektakularne osiągnięcie zanotował inny z młodych polkowickich adeptów tenisa ziemnego - 14-letni Amadeusz Bartoszek. Stanął on dwukrotnie na podium Zawodów II Rangi Ogólnopolskiej rozegranych od 5 do 7 stycznia w Karpaczu. W grze podwójnej Amadeusz wspólnie ze swoim partnerem zajął drugą lokatę, a w singlu uplasował się na trzeciej pozycji. W meczu półfinałowym polkowiczanin musiał uznać wyższość zawodnika, który okazał się triumfatorem całego turnieju, a w ogólnopolskim rankingu zajmuje 12.lokatę.

Sukces w Karpaczu jest jak dotychczas najlepszym osiągnięciem halowym Amadeusza Bartoszka, który również wywalczył sobie prawo startu w eliminacjach Mistrzostwa Polski. Zostaną one rozegrane w najbliższy weekend.