Grupa Oto:     Boles³awiec Brzeg Dzierzoniów G³ogów Góra ¦l. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra K³odzko Legnica Lubañ Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa O³awa Ole¶nica Paczków Polkowice
¦roda ¦l. Strzelin ¦widnica Trzebnica Wa³brzych WielkaWyspa Wo³ów Wroc³aw Powiat Wroc³awski Z±bkowice ¦l. Zgorzelec Ziêbice Z³otoryja Nieruchomo¶ci Og³oszenia Dobre Miejsca Dolny ¦l±sk

Polkowice
Udany powrót ze Szwajcarii

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Koszykarki CCC znakomicie zainaugurowa³y rozgrywki w Pucharze Europy. Podopieczne trenera Krzysztofa Koziorowicza w cuglach wygra³y ze szwajcarskim Nyon Basket.

Sternicy polkowickiego klubu nie ukrywaj±, ¿e celem dru¿yny w rozgrywkach europejskich jest awans do fazy pucharowej. Rywalami "pomarañczowych" w grupie D s± wspomniany Nyon Basket, hiszpañski Sport Ibiza i niemiecki Saarlouis Royals. Wed³ug specjalistów od basketu, wszystkie te dru¿yny s± w zasiêgu polkowiczanek i to CCC upatrywany jest w gronie zdecydowanych faworytów. Dlatego przed wyjazdem na inauguracyjny pojedynek do Szwajcarii, polkowiczanki tryska³y optymizmem.

O tym, ¿e CCC zdecydowanie przewy¿sza zespó³ z Nyonu pokaza³a ju¿ pierwsza kwarta. O pierwszych minut fenomenaln± skuteczno¶ci± popisywa³y siê Daria Mieloszyñska, Ma³gorzata Babicka i Amerykanka Amisha Carter. Skuteczno¶æ w ataku i twarda jak stal defensywa polkowiczanek, by³a zabójcza dla gospodyñ. Po piêciu minutach Szwajcarki przegrywa³y a¿ 5:15, a po 10 minutach gry przewaga CCC wzros³a do 15 punktów.

Po ¶wietnym pocz±tku "pomarañczowych" Szwajcarki siê przebudzi³y. Wzmocni³y obronê, a pod koszem CCC rz±dzi³y liderki Nyonu – Amerykanki Lindsay Hicks, Tertrina Daniels i bu³garska ¶rodkowa Milena Tomowa. Do przerwy gospodynie zdo³a³y zmniejszyæ straty do o¶miu punktów. Po zmianie stron spotkanie siê wyrówna³o. W miarê up³ywu czasu polkowiczanki znów przypomnia³y sobie o mocnej obronie, a po drugiej stronie kosza popisywa³y siê celno¶ci±. Na piêæ minut przed koñcow± syren± zespó³ Krzysztofa Koziorowicza prowadzi³ ró¿nic± 20 punktów i by³o ju¿ pewne, ¿e tego meczu nie przegra. Ostatecznie CCC pokona³o w Szwajcarii dru¿ynê Nyonu Basket 74:53. Najskuteczniejsz± w naszym zespole by³a niezawodna Daria Mieloszyñska, która zdoby³a 21 punktów.