Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Lotos Gdynia : CCC Polkowice 2:0

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Nie udała się polkowiczankom wyprawa na Wybrzeże. W drugim pojedynku półfinału rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy podopieczne Andrzeja Nowakowskiego po raz drugi nie sprostały wicemistrzyniom Polski przegrywając tym razem 83:72.

Dzisiejszy mecz miał podobny przebieg do wczorajszej konfrontacji tych zespołów. Przez dłuższą jego część to zawodniczki z Polkowic nadawały ton rywalizacji, ale końcowe fragmenty były zdecydowanie lepsze w wykonaniu Lotosu. Ponownie w roli „kata” polkowiczanek wystąpiła rzucająca skrzydłowa z Gdyni Nykesha Sales, która w sumie rzuciła 29 punktów i zebrała siedem piłek na obydwu tablicach.

- Wytrzymaliśmy tylko trzy kwarty. Mecz mógł się podobać publiczności, szkoda tylko, że wyrównaną walkę toczyliśmy tylko przez trzy odsłony - powiedział po meczu Andrzej Nowakowski, trener CCC.

- Czwarta kwarta należała do Sales i Leciejewskiej. Cieszę się, że utrzymaliśmy wysokie tempo do końca meczu i mam nadzieję, że ze spotkań w Gdyni wyciągniemy wnioski i w Polkowicach będzie nam już łatwiej - mówił na konferencji prasowej Roman Skrzecz.

W rywalizacji do trzech zwycięstw gdynianki prowadzą już 2:0 i do awansu do finału Ford German Ekstraklasy potrzebują już tylko jednej wygranej. Kolejne spotkanie między Lotosem a CCC odbędzie się już po świętach, 14 kwietnia w Polkowicach. Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatni mecz tych zespołów.

W drugiej parze półfinałowej Wisła Can Pack Kraków prowadzi 2:0 z AZS PWSZ Sowood Gorzów Wielkopolski.