Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Polkowice
Brąz na wyciągnięcie ręki

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Koszykarki CCC Polkowice po raz drugi pokonały AZS PWSZ Sowood Gorzów Wlkp. - tym razem 68:63. W rywalizacji do trzech zwycięstw polkowiczanki prowadzą już 2:0. Kolejny mecz w czwartek w Gorzowie.

Przebieg dzisiejszego pojedynku bardzo przypominał to, co działo się na parkiecie wczoraj. Gorzowianki szybko zdobyły kilkupunktową przewagę i wydawało się, ze kontrolują przebieg wydarzeń. Tym bardziej, że bardzo szybko - na początku meczu - trzy przewinienia złapała Tausha Mills, co osłabiło siłę podkoszową zespołu z Polkowic. Wrażenie to było jednak mylne. Podobnie jak wczoraj, w połowie trzeciej kwarty do głosu zaczęły dochodzić zawodniczki CCC.

Po efektownej akcji Coker w 4. minucie trzeciej odsłony pojedynku "pomarańczowe" wyszły na prowadzenie 55:54. Gorzowianki jednak ani myślały poddać się i szaleńczo atakowały. Brakowało im jednak konsekwencji i tak potrzebnych w meczach o medale zimnej krwi i wyrachowania. Akademiczkom gotowały się głowy w kluczowych momentach, oddawały rzuty z nieprzygotowanych pozycji i zbyt szybko próbowały się przedostać w strefę podkoszową rywala. Andrzej Nowakowski ustawił swój zespół wysoko w obronie, zmuszając gorzowianki do rozgrywania indywidualnych akcji. Te nie radziły sobie sobie z tym, a polkowiczanki skutecznie kontrowały. Dziś bardzo dobre zawody rozegrała Monique Coker, która rzuciła 19 punktów, w tym wiele w kluczowych momentach.

Pierwszoplanową postacią była jednak ponownie Justyna Jeziorna, która tym razem wykonała katorżniczą pracę w obronie. Z kolei Carvajal skutecznie zastąpiła Mills notując 15 punktów i aż 20 zbiórek!

W rywalizacji o brąz nasz zespół prowadzi już 2:0 i do pełni szczęścia została mu już tylko jedna wygrana. Kolejny mecz w czwartek w Gorzowie.