Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Polkowice
Wymęczone zwycięstwo

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
To był ciężki mecz dla CCC. "Pomarańczowe" wygrały w Bydgoszczy z Artego dopiero w ostatnich sekundach spotkania.

W pierwszej rundzie na parkiecie w Polkowicach, podopieczne trenera Krzysztofa Koziorowicza wręcz zmiotły rywalki z Bydgoszczy wygrywając różnicą aż 49 punktów. Bydgoszczanki pałały żądzą rewanżu, tym bardziej, że w przerwie poważnie się wzmocniły kadrowo. Szeregi Artego zasiliła m.in. Amerykanka Ryan Coleman, która jeszcze niedawno występowała w składzie CCC. Sternicy polkowickiego klubu liczyli na większe zaangażowanie Amerykanki i dlatego musieli się z nią pożegnać. I właśnie Coleman była jedną z wyróżniających się zawodniczek na parkiecie w potyczce z CCC.

Mecz w Bydgoszczy od początku był niezwykle zacięty i wyrównany. Pierwszą kwartę wygrały "pomarańczowe", ale tylko dwoma punktami. W drugich 10 minutach gospodynie pokazały lwi pazur i do przerwy prowadziły z CCC 46:42. Kolejna kwarta na remis po 14. Decydująca o losach spotkania była końcówka. Jeszcze na minutę przed końcową syreną Artego prowadził 67:64. Wtedy kapitalną skutecznością rzutów zza linii 6,25 popisała się Natalia Trafimawa i CCC odniosło wymęczone zwycięstwo.