Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Polkowice
Szczęśliwe zwycięstwo Górnika

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Niewiele brakowało, by piłkarze Górnika zremisowali dzisiejsze spotkanie z Olimpią Grudziądz.

Skończyło się szczęśliwie 3:2. Dla podopiecznych trenera Dominika Nowaka było to pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej przed własną publicznością. Górnicy zaczęli z wysokiego "c". Już w 11. minucie gospodarze prowadzili 1:0. Etatowy strzelec czarno - zielonych, Zbigniew Grzybowski pewnie wykorzystał rzut karny. Choć trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że arbiter główny podyktował "jedenastkę" w dość kontrowersyjnych okolicznościach, po wątpliwej ręce gracza Olimpii. Po niespełna pół godzinie gry popularny "Grzybek" po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Po trzech minutach na stadionie Górnika euforia. "Grzybek" popisał się fantastyczną asystą z przewrotki. Piłka trafiła do Damiana Piotrowskiego. Nowy nabytek czarno - zielonych uderzył z pierwszej piłki. Golkiper Olimpii był bez szans. To był nokaut.

Ale spotkanie trwa całe 90 minut. Przed zawodnikami była jeszcze druga połowa. Dwie minuty wstrząsnęły Górnikiem. Najpierw sędzia podyktował rzut karny, które na bramkę zamienił Przemysław Sulej. Chwilę potem pełna konsternacja na trybunach. Piotr Ruszkul pokonał naszego bramkarza i w 52 min. Górnik prowadził tylko 3:2. Na szczęście takim wynikiem zakończył się cały mecz.