Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Polkowice
Turecka przegrana

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Koszykarki CCC Polkowice przegrały w Stambule z Fenerbahce 66:86 (19:24, 19:22, 15:23, 13:17) w meczu drugiej kolejki grupy B Euroligi.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Faworytkami spotkania były bez wątpienia gospodynie, ale początek środowego meczu okazał się bardzo wyrównanym widowiskiem, w którym żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie znaczącej przewagi. Po pięciu minutach i trafieniu Evanthii Maltsi za 3 pkt polkowiczanki prowadziły 11:10; końcówka należała do Fenerbahce, które po znakomitych akcjach Penny Taylor i Nevriye Yilmaz schodziły na pierwszą przerwę wygrywając 24:19.

W drugiej kwarcie w grę podopiecznych Krzysztofa Koziorowicza wkradł się chaos. Wicemistrzynie Polski przez trzy minuty nie potrafiły zakończyć akcji celnym rzutem i fatalnie grały w obronie. Koszykarki znad Bosforu zdobyły 11 punktów z rzędu, trafiając zarówno spod kosza jak i z półdystansu. W ostatnich minutach ciężar gry wzięły na siebie Sharnee Zoll oraz Megan Frazee i CCC udało się nieco zmniejszyć straty, ale po 20 minutach i tak przegrywały 38:46.

Trzecia część spotkania ponownie należała do gospodyń, który prowadzone przez Angel McCoughtry stopniowo powiększały przewagę. Na cztery minuty przed końcem kwarty wynosiła ona nawet 18 punktów (64:46). W ostatnich 10 minutach tempo spotkania nieco spadło, ale koszykarki Fenerbahce i tak kontrolowały niemal wszystko, co działo się na parkiecie.

Kolejny mecz wicemistrzynie Polski rozegrają 2 listopada u siebie. Ich rywalem będzie włoska Beretta Famila Schio.