Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nordikowcy KS Metraco Polkowice wygrali Puchar Polski

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Zawodnicy KS Metraco Polkowice zostali zwycięzcami zakończonego w Gdańsku Finału Pucharu Polski w Nordic Walking. W sześciu zawodach rozegranych w całej Polsce nasza ekipa okazała się bezkonkurencyjna wygrywając tegoroczną rywalizację.

Finał w Gdańsku potwierdził, że polkowiczanie są najlepszymi zawodnikami Nordic Walking w Polsce. W ostatnim swoim starcie ekipa polkowickeigo klubu zdeklasowała rywali. Kijkarze KS Metraco Polkowice zdobyli 13 medali: 9 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe. Najlepiej z drużyny KS-u spisał się startujący w półmaratomie Andrzej Dziedziewicz, który oprócz zwycięstwa w kat. wiekowej 30-39 zajął również 1 miejsce w OPEN.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski drużyna KS Metraco Polkowice wywalczyła 9 medali. 6 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy. Zawodnicy naszego klubu okazali się również bezkonkurencyjni w klasyfikacji OPEN (6 startów). Na 5 km najlepszy był Bogdan Grygorowicz, na 10 km Renata Jędrasiak a w półmaratonie wygrała Lucyna Stępień.