Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Zagrali z Walijczykami

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Minimalnej porażki doznali piłkarze KGHM ZANAM Polkowice w meczu sparingowym z walijskim Newport County. Podopieczni trenera Jarosława Pedryca po dobrym meczu ulegli drużynie grającej na czwartym poziomie ligi angielskiej 0:2.

Spotkanie kontrolne z Walijczykami było pożytecznym sprawdzianem dla polkowiczan. Zielono-czarni przystąpili do meczu osłabieni brakiem czterech podstawowych graczy. W sparingu nie zagrali: kontuzjowani Maciej Banceiwcz i Szymon Szymik oraz Dawid Wacławczyk i Karol Fryzowicz. Pierwsza bramka dla gości padła już na początku spotkania. Polkowiczanie z dużym respektem podeszli do rywala i po prostym błędzie w obronie stracili gola. W miarę upływu czasu gra zaczęła się wyrównywać. Walijczycy prezentowali silną, szybką typowo angielską piłkę, co zmuszało nasz zespół do równie agresywnej walki w polu. Po pierwszych 45. minutach było 1:0 dla wyspiarzy. Po zmianie stron szkoleniowiec KS-u dał szansę gry juniorom. Ci pomimo, iż stracili gola to zaprezentowali się z dobrej strony i nie zawiedli. Spotkanie pokazało, że poziom szkolenia w Klubie Sportowym rośnie z każdym rokiem, a zawodnicy mogą nawiązać wyrównaną walkę z drużynami europejskimi grającym na podobnym poziomie rozgrywkowym.

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Zawadzki, Kasiński, Sworacki, Magdziak, Famulski, Galas, zawodnik testowany, Surożyński, Szuszkiewicz, Hempel.

Po przerwie grali również: Kopaniecki, Tański, Karpiński, Karmelita, Ptak, Sołtys, Konefał, Rybarczyk.