Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Kontrolnie z Zagłębiem

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice zmierzyli się w meczu sparingowym z rezerwami Zagłębia Lubin. Pojedynek zakończył się remisem 2:2, a bramki dla naszego zespołu zdobyli Mikołaj Ptak i Dawid Wacławczyk.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Kontrolnie z Zagłębiem
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Pojedynek w Lubinie miał dać trenerowi Adamowi Buczkowi odpowiedź na pytanie, kto wiosną będzie grał przy Kopalnianej. Na murawie pojawiło się kilku nowych graczy, którzy chcieliby w II rundzie bronić barw KS-u. Pierwsze minuty meczu należały do zielono-czarnych, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Jako pierwszy wynik spotkania otworzył Mikołaj Ptak i polkowiczanie prowadzili 1:0. Chwilę później dogodnej sytuacji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał zawodnik testowany, który z 5 metrów nie trafił do bramki miejscowych. Kilka minut później arbiter za zagranie piłki ręką w polu karnym KS-u podyktował jedenastkę wykorzystaną przez Zagłębie. Po starcie gola podopieczni trenera Buczka rzucili się do ataku. W 35 min. obrońca gospodarzy faulował w polu karnym piłkarza KGHM ZANAM. Niestety pomimo wyraźnej sygnalizacji arbitra bocznego, główny udał, że nie widział przewinienia. Nie minęło kilka minut, a ponownie negatywnym bohaterem spotkania był sędzia, który nie odgwizdał karnego po wyraźnym zagraniu piłki ręką w polu karnym przez gracza Zagłębia. Po 45 min. było 1:1.

W drugiej odsłonie podopieczni trenera Andrzeja Turkowskiego podwyższyli na 2:1. Odpowiedzią był gol z karnego Dawid Wacławczyk. Do końca meczu gracze KS-u dążyli do zmiany wyniku, niestety zabrakło czasu i mecz zakończył się remisem 2:2.

KGHM ZANAM Polkowice

I połowa: Primel (Furtak) – Szymik, Ptak, Wacławczyk, Azikiewicz, Fryzowicz, Konefał, Galas, zawodnik testowany, Kobiela, zawodnik testowany

II połowa: Furtak (Kopaniecki) – Karpiński, zawodnik testowany, Wacławczyk, Ptak (Zawadzki), Famulski, Kasiński, Fryzowicz (zawodnik testowany), Surożyński, zawodnik testowany, Wojciechowski